Programma 2021

Programma dinsdag 3 augustus 2021 | Onze-Lieve-Vrouwebasiliek 20.00u

Ignace Michiels
“MUZIKALE ORGELREIS DOORHEEN DUITSLAND EN FRANKRIJK”.

Vincent Lübeck (1654-1740)
Preludium en Fuga in E Groot

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Trio super ‘Herr Jesu Christ, dich zu uns wend’ BWV 655

Felix Mendelssohn (1809-1847)
Sonate III, opus 65 n°3
Con moto maestoso – Andante tranquillo

Joseph Rheinberger (1839-1901)
Tempo moderato uit de Sonate n°4, opus 98

Sigfrid Karg-Elert (1877-1933)

  • Koraal ‘Liebster Jesu, wir sind hier’
  • Koraal ‘Nun danket alle Gott’ (Marche Triomphale)

Hans-André Stamm (°1958)
Toccata alla celtica

Camille Saint-Saëns (1835-1921)
Fantaisie in Es Groot
Con moto – Allegro di molto con fuoco

Gabriel Dupont (1878-1914)
Méditation

Jules Grison (1842-1896)
Toccata in f klein


Programma dinsdag 10 augustus 2021 | Sint-Servaasbasiliek 20.00u

Michel Bourcier
“LABYRINTHES ET FIL D’ARIANE” (Labyrints and Ariadne’s thread)

 Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata, Adagio et Fugue en ut majeur BWV 564

Louis Vierne (1870-1937)
Naïades, extrait de la Quatrième suite des Pièces de Fantaisie op. 55

César Franck (1822-1890)
Premier Choral

Valéry Aubertin (*1970)
Deuxième Sonate (2002)
I. Labyrinthe
II. Souterrain

Maurice Duruflé (1902-1986)
Prélude et fugue sur le nom d’Alain

Jehan Alain (1911-1940)
Postlude pour l’Office de Complies

Charles Tournemire (1870-1939)
Paraphrase-Carillon, sortie de l’Office de l’Assomption op. 57


Programma dinsdag 17 augustus 2021 | Sint-Servaasbasiliek 20.00u

Marcel Verheggen
“TO BACH OR NOT TO BACH”

Franz Liszt (1811-1886)
Präludium und Fuge über B-A-C-H

Guy Bovet (*1942)
Tango ecclesiastico de setimo tono, a modo de Habanera
(con aparición milagrosa del famoso J.S. Bach)

Helmut Barbe (*1927)
Bach-Impulse (2000)

  • Praeludium in                           B
  • Introduktion und Choral in   A
  • Ricercar in                                 C
  • Fantasie in                                 H

Robert Schumann (1810-1856)
Aus: Sechs Fugen über den Namen Bach

  • Lebhaft

César Franck (1822-1890)
Deuxième choral

Grimoaldo Macchia (*1972)
Danse Macabre on B.A.C.H.       


Programma dinsdag 24 augustus 2021 | Sint-Servaasbasiliek 20.00u

Jaroslaw Tarnawski
“MUSICAL POETRY OF THE 19th CENTURY”

Johannes Brahms (1833-1897)
Präludium und Fuge a-Moll

Robert Schumann (1810-1856)
4 Skizzen für den Pedalflügel, Op. 58

Karol Szymanowski (1882-1937)
9 Preludes, Op. 1 (arr. for organ by J. Tarnawski)

César Franck (1822-1890)
Chorale No.1 in E Major


Programma dinsdag 31 augustus 2021 | Onze-Lieve-Vrouwebasiliek 20.00u

Hans Leenders
Basilica Consort

Irina Trajkovska, 1e viool
Ariel Sanchez, 2e viool
Caro Mendoza, altviool
Sacha Avramchik, cello
Serol Yapici, 1e hobo
Samuel Agustin Aguirre, 2e hobo 

“CONCERTO”

 Antoni Soler (1729-1783)
Quintet III
Allegretto – Largo – Allegro Pastorile – Andantino grazioso – Allegro Subito

 J.S. Bach (1685-1750)
Hoboconcert in F-Groot BWV 1053
Allegro – Siciliano – Allegro
Solist: Serol Yapici

 G.F Händel (1685-1759)
Orgelconcert in Bes-Groot Opus 4, nr 2
A tempo ordinario e staccato – Allegro – Adagio e staccato – Allegro, ma non presto


Programma vrijdag 6 augustus 2021 | Onze-Lieve-Vrouwebasiliek 12.30u

 Andreas Hoffmann
“AVE MARIA”

Johann Ludwig Krebs (1713-1780)
Toccata e Fuga in E (pro Organo pleno)

Heinrich Scheidemann (ca. 1596-1663)
Dic nobis Maria (after a Motet of Giovanni Bassano)

Nicolas de Grigny (1671-1703)
Ave Maris Stella

  • [Plein Jeu]
  • Fugue à 4
  • Duo
  • Dialogue sue les Grands Jeux

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Meine Seele erhebt den Herren BWV 648
Fuge G-Dur BWV 577


Programma vrijdag 13 augustus 2021 | Onze-Lieve-Vrouwebasiliek 12.30u

Momoyo KOKUBU
“BACH in G-DUR”

Triosonate VI in G-Dur BWV530

  • Vivace
  • Lento
  • Allegro

Goldbergvariationen BWV988

  • Quodlibet
  • Aria

“An Wasserflüssen Babylon” BWV653

Pièce d’Orgue BWV572

  • Très vitement
  • Gravement
  • Lentement

Programma vrijdag 20 augustus 2021 |Martinuskerk 12.30u

Bert den Hertog
“PARIJSE ORGELWERKEN UIT DE EERSTE WERELDOORLOG”

Henri Mulet (1878-1967)
Uit Esquisses Byzantines (1914-1919)
VI. Procession
II. Vitrail
III. Rosace

Louis Vierne (1870-1937)
Uit Symphonie nr 4 in g klein, op. 32 (1914)
III. Menuet
V. Final


Programma vrijdag 27 augustus 2021 | Onze-Lieve-Vrouwebasiliek 12.30u

Anja Hendrikx
“ZOMER IN HET ZUIDEN”

Naji Hakim (*1955)
Fandango

Jean-Philippe Rameau (1683-1764)
Menuet (tierce en taille en récit, trio et duo)
(bew. Y. Rechsteiner)

Antonio Soler (1729-1783)
Fandango

Jean-Philippe Rameau
Rigaudon (bew. Y. Rechsteiner)

Margreeth C.de Jong (*1961)
Fandango


Programma zondag 19 december 2021 | Sint-Servaasbasiliek 20.00u

Marcel Verheggen
Marcel Wierckx, lichtkunstenaar
“DROMEN ALS MESSIAEN”

Olivier Messiaen (1908-1992)
La Nativité du Seigneur:

  • La vierge et l’enfant
  • Les bergers
  • Desseins éternels
  • Le verbe
  • Les enfants de Dieu
  • Les anges
  • Jésus accepte la souffrance
  • Les mages
  • Dieu parmi nous